Chcesz inwestować na giełdzie? Oto, co musisz wiedzieć

Wiele osób jest zdezorientowanych co do giełdy i tego, czym ona jest. Często zastanawiają się, czy inwestowanie na giełdzie to dobry pomysł, czy nie.

Prawda jest taka, że inwestowanie w akcje może onieśmielać nowych inwestorów. Jednak ten artykuł pomoże ci zrozumieć proces i to, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz inwestować w akcje, abyś mógł zacząć uzyskiwać większe zwroty z inwestycji.

Dlaczego warto inwestować na giełdzie?

Inwestowanie w akcje i inne papiery wartościowe to świetny sposób na pomnażanie kapitału.

Jeśli chodzi o inwestowanie, istnieją rożne możliwości: pojedyncze akcje, fundusze inwestycyjne akcji, a nawet fundusze typu ETF, które śledzą indeks, taki jak indeks S&P 500.

Jest wiele powodów, dla których inwestowanie na giełdzie to doskonały wybór. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że będziesz zarabiać na posiadaniu akcji spółek giełdowych. Niektórzy uważają, że powinieneś po prostu kupować i trzymać przez długi czas, podczas gdy inni twierdzą, że powinieneś sprzedawać, gdy ceny osiągną nowe szczyty.

Jak kupować akcje online?

Pojawienie się Internetu umożliwiło ludziom kupowanie akcji online. Istnieje wiele usług handlu akcjami online, ale wszystkie mają ze sobą wiele wspólnego.

Najpierw musisz otworzyć konto w jednej z tych usług. Możesz to zrobić, wprowadzając swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia i inne. Może wydawać się, że to dużo informacji do udostępnienia online, ale są to standardowe wymagania dla większości banków i innych instytucji finansowych.

Po drugie, będziesz musiał zasilić swoje konto pieniędzmi, aby móc dokonywać zakupów w przyszłości. Możesz zdeponować środki na swoim koncie, wysyłając je poprzez bezpośrednią wpłatę lub przelewając pieniądze z innego konta bankowego, które już założyłeś online.

Po trzecie, będziesz chciał zakupić akcje lub fundusze

Ranking brokerów giełdowych

Poniżej przedstawiamy trzech najlepszych brokerów w naszej opinii.

Plus500

Plus500 ma wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby handlować na swojej drodze do sukcesu. Dzięki kontraktom CFD możesz wykorzystać wszelkie możliwości rynkowe na rynku Forex, Crypto, indeksach, towarach i nie tylko. Handluj z Plus500 24/7 z dostępem do zaawansowanych wykresów handlowych, aktualizacji cen na żywo i webinariów.

Plus500 to najprostszy sposób na handel kontraktami CFD na najszybciej rozwijających się giełdach cyfrowych aktywów na świecie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz handlować, czy jesteś doświadczonym traderem, Plus500 jest miejscem dla Ciebie.

XTB

Jedna z wiodących instytucji finansowych na świecie. Handluj dowolnymi aktywami w dowolnym momencie dzięki XTB — Twojemu punktowi kompleksowej obsługi wszystkiego, co obejmuje handel. Dołącz do ponad 200 000 traderów, którzy każdego dnia ufają XTB w swoich transakcjach.

eToro

eToro to największa na świecie firma zajmująca się handlem społecznościowym. Dołącz do naszej globalnej społeczności ponad 6 milionów klientów, którzy dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami, wspólnie uczą się i doskonalą. Dzięki eToro handel akcjami nigdy nie był łatwiejszy.