Pożyczka bez zaświadczeń. Czy taka rzeczywiście istnieje?

pozyczki

Wiele osób z różnych powodów chce pożyczać pieniądze. Najczęściej związane jest to z tym, że w ich budżecie domowym chwilowo pieniędzy zabrakło. Są jednak osoby, które pożyczają bo – na przykład – chcą kupić coś, co przekracza ich możliwości finansowe. Nie każdy jednak może pożyczkę w banku otrzymać. W firmach parabankowych jest dużo łatwiej.

Pożyczkę mogą otrzymać nawet osoby ze złą historią kredytową, czy też osoby wobec których prowadzona jest windykacja komornicza. Jedną z opcji jest tak zwana pożyczka bez zaświadczeń. Interesują się nią przede wszystkim ci, którzy osiągają dochody z różnych, nieraz nietypowych źródeł. Czy jednak rzeczywiście pożyczka bez zaświadczeń istnieje, czy jest tylko chwytem reklamowym? 

Pożyczka bez zaświadczeń. Na jakich zasadach jest udzielana? 

Trzeba powiedzieć wprost. Pożyczka bez zaświadczeń rzeczywiście istnieje, jednak brak konieczności przedstawiania zaświadczeń jest swego rodzaju półprawdą. Owszem, pracownik firmy pożyczkowej nie będzie od przyszłego pożyczkobiorcy wymagać zaświadczeń o zatrudnieniu, umów o pracę i podobnych dokumentów, jednak – szczególnie, gdy ktoś nie może pochwalić się dużymi dochodami – dokładnie przeanalizuje sytuację finansową osoby, która o pożyczkę się ubiega.

Może też poprosić o podanie miejsca pracy i wysokości zarobków. Nie będzie żądać zaświadczeń, jednak oświadczeń już tak. To co oświadczy przyszły pożyczkobiorca jest spisywane, a on sam musi to potwierdzić własnym podpisem.

Przyszły pożyczkobiorca nie może w tej sytuacji podawać informacji nieprawdziwych, ponieważ pracownik może te informacje po prostu sprawdzić. Jeśli zaś zyska pewność, że są fałszywe, może wezwać Policję, która oskarży taką osobę o próbę wyłudzenia pożyczki. Jednym słowem przy pożyczkach bez zaświadczeń nie trzeba przedstawiać dokumentów potwierdzających sytuację finansową, wszystko jednak się oświadcza i potwierdza podpisem. Więcej podobnych informacji zobaczysz też pod linkiem https://www.artbiznes.pl/pozyczka-online-jak-ja-dostac-na-co-przeznaczyc/.

Pożyczka bez zaświadczeń. Czy warto taką wziąć? 

Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach nie jest przyznawana każdemu, choć brak konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających zarobki czy sytuację finansową może budzić takie skojarzenia. Czy jest to pożyczka warta zainteresowania? Niewątpliwe tak. Najczęściej jest ona przyznawana nawet osobom z gorszą sytuacją finansową, czy też złą historią w BIK. Pożyczkobiorca nie musi też angażować swojego pracodawcy by on wypisywał jakiekolwiek zaświadczenia. Nie musi więc też go informować, że ubiega się o pożyczkę. 

Taką pożyczkę można polecić tym, którzy ubiegając się o pożyczenie pieniędzy chcą jak najmniejszej ilości formalności i jak najszybszej wypłaty pieniędzy. Oczywiście w każdym przypadku trzeba zapoznać się ze szczegółami pożyczki i warunkami na podstawie których jest udzielana. Istotne jest też to, jakiej wysokości jest RRSO pożyczki czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Im RRSO niższe, tym koszty pożyczki będą mniejsze, a więc i mniej pieniędzy będzie do oddania.