Kilka najważniejszych monet inwestycyjnych na świecie

Jakie złote monety najlepiej wybrać jako inwestycję? Jakie są najlepsze złote monety inwestycyjne na świecie? 

Które z monet są najbardziej płynne w zbyciu i trzymają wartość? Te pytania są ważne dla każdego kto planuje zainwestować w złote monety. Kolekcjonerskie złote monety przyciągają zarówno wartością inwestycyjną, jak i numizmatyczną. Monety te wyróżnia wysoka jakość metalu szlachetnego, estetyka i niewielki nakład. Szczególnie cenne są okazy, które są w dobrym stanie.

Więcej o branży numizmatycznej i ciekawostek o monetach, znajdziesz w serwisie https://www.numizmatyka.pl/.

Główne zasady kupowania monet inwestycyjnych

  • zakup monet, które cieszą się międzynarodowym uznaniem i utrzymują markę od wielu lat
  • zakup monet, które można łatwo kupić i sprzedać w dowolnym czasie i w dowolnym kraju
  • zakup monet, które są niezawodnie chronione przed podróbkami, a ich jakość jest na najwyższym poziomie.

Najlepsze monety inwestycyjne różnych krajów – 7 przykładów

  1. Krugerrand z RPA to pierwsza najpopularniejsza i najbardziej prestiżowa próbka inwestycyjna, która jest akceptowana na całym świecie.
  2. Libertad z Meksyku, nakład tej monety jest niewielki, dlatego popyt na nie wzrasta
  3. Wielka Brytania z Wielkiej Brytanii. Od 1987 roku mennica brytyjska co roku produkowała 100 000 egzemplarzy portretu Królowej. Obecna wartość najstarszych egzemplarzy sięga 1500 USD
  4. Złoty Orzeł z USA. Bank Centralny emituje 300 000 sztuk rocznie. Monety zaprojektował legendarny rzeźbiarz Saint-Gaudens, co podnosi ich wartość numizmatyczną.
  5. Panda z Chiny to jedna z najpopularniejszych monet inwestycyjnych, która jest poszukiwana przez kolekcjonerów, ponieważ Mennica tego kraju, regularnie od 1982 roku, co roku aktualizuje projekt i ulepsza go.
  6. Kangur z Australii, to inwestycyjna złota moneta o najwyższym standardzie, która przynosi najwyższe zyski inwestorom.
  7. Filharmonia z Austrii, jest to egzemplarz z wizerunkiem Opery Wiedeńskiej. Moneta wybijana jest w niewielkich nakładach, co podnosi jego wartość inwestycyjną.